Уапсен поранешниот командант на босанската армија Дудаковиќ за злосторства над Србите


3 копии

Припадниците на Агенцијата за истрага и заштита (СИПА) утрово во Бихаќ го уапсија поранешниот командант на Армијата на Босна и Херцеговина Атиф Дудаковиќ под ...
| | веќе видена | слични

Останато

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 724 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 106 | | | веќе видена

По тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека изјавата на генералниот секретар Игор Јанушев за можноста партијата да ги бојкотира ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен поранешниот командант на босанската армија Дудаковиќ за злосторства над Србите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: