Aprilia Scarabeo 300 S

Откако Aprilia се прудружи на групацијата Piaggio, забележливи се пријатни промени кај овој производител. Веќе за ниеден скутер на Aprilia не може да кажеме дека е лош или дека поседува лоши карактеристики. Италијанските стручњаци се трудат сите врвни перформанси да ги вклучат во изработка на сите скутери кои припаѓаат на оваа групација. Во последните години на минатиот век, Scarabeo беше обичен, мал и сосема неугледен скутер, со мала нота на елеганција. Долгогодишниот развиток во елегантен и брз скутер ги придоби сите возачи кои имаат спортски афинитети. Неколку работи се вредни да се истакнат кај овој скутер, почнувајќи од надворешниот изглед кој потсетува на Piaggio Beverly 300 Tourer. Сакаме да напоменене дека не станува за негова копија, бидејќи излегување на Aprilia Scarabeo 300 S е многу порано од моделот на Piaggio. Scarabeo го разубавуваат заоблени линии со истакнати овални форми на страничните делови, кои се заштитен знак на овој скутер. Со додавање на хром на одредени елементи, елеганцијата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aprilia Scarabeo 300 S

Од:
До кого (е-маил):
Порака: