Започна производството на новиот Volkswagen Тiguan

Промоции Volkswagen и официјално започна со производството на моделот Tiguan од втората генерација Новиот Volkswagen Tiguan премиерно е претставен во септември 2015 година на Автосаемот во Франкфурт. Tiguan втора генерација е поставен на MQB модуларната платформа и претставува битен модел во гамата на Volkswagen. Во однос на првиот модел, новиот Tiguan е со поголеми димензии, но е и полесен за 50 килограми. За придвижување на овој модел се користат нови TSI и TDI мотори, со сила во распон од 115 до 240кс. Покрај Tiguan со TSI и TDI мотори, ќе биде понудена и Plug-in хибридна GTE верзија. Претходната генерација на Tiguan е претставена во 2007 година и од тогаш се произведени 2,8 милиони единици. Првите примероци на новиот Volkswagen Тiguan во продажните салони ги очекуваме во април годинава.
| | веќе видена | слични
2 копии

Apple Watch 2 треба да се појави на пазарот во текот на април, а според кинеските извори, производството на паметниот часовник стартува овој месец.. Втората генерација на Apple Watch ќе се произведува во погоните на Quanta, која работеше и на првиот модел на паметниот часовник на компанијата од Купертино. Со оглед на тоа дека Apple сака да го забрза процесот, можно е во процесот да се вклучат и Foxconn, Inventec и Winston. Apple Watch 2 ќе има FaceTime камера, WiFi, подобрена батерија и подобрени апликации за фитнес. Извор: Kajgana.com
| | веќе видена | слични
2 копии

Втората генерација на паметниот часовник „Apple Watch“ би требло да биде претставена на посебен настан кој ќе се одржи во март, доколку може да им се верува на гласините. На истиот настан се очекува и претставување на 4-инчен „iPhone 5e“ (или „6c“ или „7c“) телефон. Сега новите гласни од Кина ни тврдат дека тест-производството на „Apple Watch 2“ ќе стартува на крајот на јануари. Ова е во склад со најавите дека уредот ќе биде претставен во март, како и дека во продажба ќе се најде најверојатно во април. На тајванската компанија „Quant Computer“ и е доверена задачата за производство на втората генерација на овој паметен часовник, а тие веќе и официјално потврдија дека работат на новиот „Apple Watch“. Според информациите новиот уред би требало да пристигне со „FaceTime“, како и со нови и подобрени сензори. „Apple Watch 2“, доколку може да им се верува на гласините, би требало да биде потенок од својот претходник, но дека ќе го задржи екранот со квадратна форма.
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна производството на новиот Volkswagen Тiguan

Од:
До кого (е-маил):
Порака: