Епл го намалува производството на Ајфони поради намалената побарувачка

2 копии

Компанијата Епл, која минатата недела ги намали проценките за продажба, го намали и планираното производство на трите модела на Ајфон за околу 10 отсто во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

„Амазон“ го надмина „Мајкрософт“ на листата со највредни компании во САД кога превирањата на берзите доведоа до промена на листата на американски корпорации. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште еднаш, според пазарната капитализација, американскиот гигант „Amazon“ го надмина „Microsoft“ и повторно стана најскапата компанија на светот, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Гигантот на интернетската компанија ја презеде лидерската позиција од Мајкрософт и прв пат го зазеде првото место. Превирањата доведоа до промени на листата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Сама се си кажала...Јелена Крлеуша се најде во центар на порно скандал кога босанскиот фудбалер Огњен Врење пласирал експлицитни матреијали во јавност, за ...
сите 167 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Епл го намалува производството на Ајфони поради намалената побарувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: