АПОКАЛИПТИЧНИ СНИМКИ ОД СРБИЈА: Невреме, град и силен ветер направија хаос


Невреме и силен град со ветер вчера зафати делови од Србија, наведува Војводина Метео.Невремето донело силен град, обилни врнежи и силен ветар, а за помалку од ...
| | веќе видена | слични

Дека ниедно невреме не може да помине без последици, тоа сите го знаеме, а какви последици зад себе остави невремето синоќа во Србија, допрва ќе се утврдува. ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии
10 копии

Невреме, проследено со пороен дожд, силен ветер и грмежи, денеска ги зафати централните делови на Далмација. Како што објавија хрватските медиуми, во одделни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во многу градови во Србија вчера, во попладневните часови, почна да паѓа силен дожд, а потоа и град со големина на лешник. Во Белград, бурите започнаа околу ...
| | веќе видена | слични

Повеќе градови во соседна Србија се погодени од стравично невреме. Метеоролозите најавија влошување на времето, но не можеле ни да сонуваат дека токму тоа ги ...
| | веќе видена | слични

Македонци поминале низ страшен, тежок и повеќе од турбулентен лет додека летале над Белград, откако доцна попладнето во текот на вчерашниот ден главниот град ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден главниот град на Србија го зафати силно невреме. Дожд, град со големина на орев, ветер и грмотевици го погоди Белград. Невремето го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 677 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 520 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 148 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 216 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АПОКАЛИПТИЧНИ СНИМКИ ОД СРБИЈА: Невреме, град и силен ветер направија хаос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: