„АПОКАЛИПСА СПОРЕД ПЕТАР“: Прошетката на Петар и Исус низ рајот и пеколот и каква казна ги чека лажговците, „немирните“ жени и мажи!

Подготвил: Дарко ЈАНЕВСКИ „Апокалипсата според Петар“ е дел од книгата од 66 страници која археолозите ја откриле во Египет во 19 век и во која се наоѓа и ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Иако кај христијаните е вкоренето мислењето дека сржта врз која е изградена нивната вера - воскреснувањето на Исус - се наоѓа во четирите ...
| | веќе видена | слични

Денес загубените апокрифни „Дела Павлови“, напишани веројатно околу 160 година и веројатно базирани на преданија на римските христијани, детално опишуваат што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 258 | | | веќе видена

Второто е дека носи пратеници плус по некои проценки од 5 и до 7 пратеници, па може и повеќе. Трета значајна работа е што оваа ги менува досегашните политики ...
сите 310 | | | веќе видена

ЕДЕН ТЕСТИРАН Е СО НЕГАТИВЕН РЕЗУЛАТ, А ВОЗАЧОТ КОЈ СЕ ВРАТИ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАШЛИЦА Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави ...
сите 654 | | | веќе видена

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 276 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 61 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„АПОКАЛИПСА СПОРЕД ПЕТАР“: Прошетката на Петар и Исус низ рајот и пеколот и каква казна ги чека лажговците, „немирните“ жени и мажи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: