Започна пријавувањето за субвенции за предадено млеко


8 копии

Од денеска до 9-ти јули годинава сите кои сакаат да градат нови или да ги ревитализираат старите рибници и пунктови ќе може да аплицираат за добивање средства ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
2 копии

Подрачната единица на Агенцијата за развој и поттикнување на земјоделството Куманово ги информира земјоделците од регионот дека тече повикот за прибирање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Битола, 1 јуни 2018 г. ‒ По повод Светскиот ден на млекото, 1 јуни, денес во Битола, Млекара АД Битола го организираше првиот „Ден на фармери рекордери на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство го објави повикот за барања за исплата на 50 отсто од трошоците за мерката „Подигнување на нови ...
| | веќе видена | слични

Фармерите кои набавиле педигриран добиток од увоз или со потекло од признати организации можат да аплицираат за добивање на пари од „Програмата за рурален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 206 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар во 16:25 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, информираат од ...
сите 218 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 121 | | | веќе видена

По час и половина жестока дискусија околу процедурални прашања, доставени приговори од опозициските партии и отфрлени од мнозинството пратеници, со говор на ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна пријавувањето за субвенции за предадено млеко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: