Митко Чавков излезе од затворот во Шутка

Апелација утре ќе донесе одлука дали Абдулфета Алими, еден од обвинетите за настаните на 27. април минатата година во Собранието, ќе остане во притвор. Алими ...
| | веќе видена | слични

Никола Митревски-Кољо денеска доби обвинение за крвавиот четврток, тој е 31-ви обвинет за терористичко загрозување на уставниот поредок. Митревски на снимките ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за организиран криминал нема ниеден доказ за тоа кој го организирал нападот на Собранието на 27 април лани, потврдуваат за САКАМДАКАЖАМ.МК од ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник Јавното обвинителство би требало и официјално да излезе со информации за резултатите од интерната истрага што се води во Основното обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Со вознемир и трепет во гласот денеска мајката на Јане Ченто кој се наоѓа во истражниот затвор во Шутка истакна дека второто приведување на нејзиниот син ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на каталонската регионална влада, Карлес Пучдемон од притвор во Германија излезе со кауција од 75 илјади евра, а за поранешниот шеф на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Нема ...
сите 173 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 164 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 169 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 168 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 145 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 72 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митко Чавков излезе од затворот во Шутка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: