Позната состојбата на Аки Ракимовски откако доживеа мозочен удар

6 копии

Апел за помош на Ѓоко. На фејсбук групата е објавено дека веќе не се активни телефонските броеви за донации од мобилните опреатори но сепак има начин за помош. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Легендарниот пејач на мегапопуларниот бенд „Парни Ваљак“ Аки Рахимовски преживеал благ мозочен удар. Бендот „парни Ваљак“ на својата официјална страници на ...
| | веќе видена | слични

Бендот „парни Ваљак“ на својата официјална страници на Фејсбук објави дека сите концерти и настапи на групата се откажани до оздравувањето на Аки. „Драги наши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 216 | | | веќе видена

Опозицијата категорично бара да го види конечниот и пречистен текст на македонскиот устав со се вметнатите измени, власта уверува дека нема ништо спорно и дека ...
сите 59 | | | веќе видена

Имал само 21 година кога се оженил со Карлеуша.Душко Тошиќ станал популарен фудбалер со дваесет години. Тогаш и започнала во нагорна линија неговата кариера.Во ...
сите 177 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас коментираат дека изјавата на специјалниот претставник на Обединетите Нации, Метју Нимиц, „става крај на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позната состојбата на Аки Ракимовски откако доживеа мозочен удар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: