Апел за помош на болно дете

Апел за помош на болно дете Бојан Ѓуревски, стар седум и пол години, има тешка болест на цревата, која секојдневно му го загрозува животот. Лекарите советуваат оти е потребно тој да замине на испитување и третман, во единствениот за таа намена подготвен центар, во Детската Болница во Синсинати, САД. На Бојан му е неопходна финансиска помош и оттаму апел за хуманост и донации. Донирањето може да се изврши на сметки на НЛБ Тутунска Банка Скопје: - Трансакциска сметка на име Ѓуревски Бојан: 210-5016576432.34. - Жиро сметка Бојан Ѓуревски - донации : 210700000612012. Или на телефоните: 075-143-350 ( 100 денари – само за корисниците на ONE). 077-143-772 ( само за корисниците на VIP) 070-143-102 (само за корисниците на T-mobile).
| | веќе видена | слични

Поради тешка болест на цревата, која секојдневно му го загрозува животот, седум ипол годишниот Бојан Ѓуревски потребно е да замине на испитување и третман, во единствениот за таа намена подготвен центар, во Синсинати Детската Болница во САД.Даму помогнеме на Бојан. Бидете хумани и донирајте :На сметките на НЛБ Тутунска Банка Скопје:- Трансакциска сметка на име Ѓуревски Бојан: 210-5016576432.34.- Жиро сметка Бојан Ѓуревски – донации : 210700000612012.Или на телефоните:075-143-350 ( 100 денари – само за корисниците на ONE).077-143-772 ( само за корисниците на VIP)070-143-102 (само за корисниците на T-mobile).
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го одбележа Норт Дам кој што настрада во катастрофалниот пожар.Пчели ,кои ги имало околу 180.000 и кои што живееле на покривот на катедралата ...
сите 728 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 253 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 116 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 71 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел за помош на болно дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: