Апел за помош на болно дете

Апел за помош на болно дете Бојан Ѓуревски, стар седум и пол години, има тешка болест на цревата, која секојдневно му го загрозува животот. Лекарите советуваат оти е потребно тој да замине на испитување и третман, во единствениот за таа намена подготвен центар, во Детската Болница во Синсинати, САД. На Бојан му е неопходна финансиска помош и оттаму апел за хуманост и донации. Донирањето може да се изврши на сметки на НЛБ Тутунска Банка Скопје: - Трансакциска сметка на име Ѓуревски Бојан: 210-5016576432.34. - Жиро сметка Бојан Ѓуревски - донации : 210700000612012. Или на телефоните: 075-143-350 ( 100 денари – само за корисниците на ONE). 077-143-772 ( само за корисниците на VIP) 070-143-102 (само за корисниците на T-mobile).
| | веќе видена | слични

Поради тешка болест на цревата, која секојдневно му го загрозува животот, седум ипол годишниот Бојан Ѓуревски потребно е да замине на испитување и третман, во единствениот за таа намена подготвен центар, во Синсинати Детската Болница во САД.Даму помогнеме на Бојан. Бидете хумани и донирајте :На сметките на НЛБ Тутунска Банка Скопје:- Трансакциска сметка на име Ѓуревски Бојан: 210-5016576432.34.- Жиро сметка Бојан Ѓуревски – донации : 210700000612012.Или на телефоните:075-143-350 ( 100 денари – само за корисниците на ONE).077-143-772 ( само за корисниците на VIP)070-143-102 (само за корисниците на T-mobile).
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел за помош на болно дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: