Царовска: Нема да се менува старосната граница за пензионирање


Унверзитетскиот професор Димитар Апасиев кој во исто време е дел од политичката партија Левица, преку цитат од Џон Кенет Галбрајт ја прокоментира информацијата ...
| | веќе видена | слични

Само скандали, неработа, неодговорност и негрижа е главната особина со која се карактеризираат последните 11 месеци во МТСП откако со него управува Мила ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска во интервју за Фактор магазин изјави дека Ромите ќе бидат граѓани од втор ред сѐ додека не успеат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопскиот центар за социјални работи ги завршил дисциплинските постапки против 22 вработени по скандалот со силуваната малолетничка во домот 25 Мај. По ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 275 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 231 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Нема да се менува старосната граница за пензионирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: