Претседателот Иванов не прифаќа ерга омнес за името


18 копии

Додека власта се пазари со националните и државните интереси, експертите со жестоки критики ја предупредуваат и и укажуваат на погрешните чекори кои водат кон ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО ДПМНЕ – Демократска Фракција бара мораториум на преговорите поради, како што наведуваат „зголемената хистерија на грчките фашисти и ултранционационалисти ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ДФ: Мораториум на преговорите за името поради зголемената хистерија на грчките фашисти Во насока на зајакнување на преговарачката позиција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во насока на зајакнување на преговарачката позиција на Република Македонија, а со цел да ја корегираме преголемата ,,креативност” на двоецот Заев – Димитров, ...
| | веќе видена | слични

Она што сега се случува во односите меѓу Грција и Македонија за решавање на спорот за името е само фол, бидејќи вистинскиот проблем не е името, туку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Иванов не прифаќа ерга омнес за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: