Собранието одлучи: Апанажа за петмина членови на ДИК

6 копии

Чичаковски и останатите бивши членови на ДИК ќе земаат апанажа во период од една година после нивните оставки од комисијата. Одобрено им е барањето на петмина ...
| | веќе видена | слични
10 копии
7 копии

Дејан Бошковски, ексдиректорот на ЕЛЕМ кој со уште две лица е обвинет во случајот „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство, за кој се води и судски процес, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на двете деца кои живеат во станот во ТЦ „Скопјанка“ каде беа пронајдени искористените пелени, кои беа причина за евакуација на целата зграда, досега ...
сите 171 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
сите 180 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на Шуто оризари, Курто Дудуш, сведочеше во судскиот процес за насилството во Собранието. Дудуш во своето кратко 10-минутно сведочење ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието одлучи: Апанажа за петмина членови на ДИК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: