Анжи го купи Кокорин за 19 милиони евра

Анжи од Махачкала го реализира трансферот на најталентираниот играч во руската Премиер лига, Александар Кокорин. Играчот од редот за врска во Махачкала ќе пристигне за сума од 19 милиони евра, колку што Анжи ќе му плати на Динамо Москва. „Постигнавме договор околу Кокорин. Тој ќе ни се приклучи во наредните денови“, соопшти Анжи на својата интернет страница. „Анжи парите од трансферот ма Кокорин ќе ги уплати во две рати. Првата ќе стигне во декември оваа година и ќе изнесува 30 отсто од вкупниот трансфер. Вториот дел од рата ќе биде уплатен најдоцна до следното лето“, рекол претседателот на Динамо, Генадиј Соловљев. Кокорин е второто големо засилување за Анжи во пресрет на новата сезона, претходно договор со клубот потпиша рускиот репрезентативец Игор Денисов кој пристигна од Зенит.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 228 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 162 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 197 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Австрискиот министер за внатрешни работи, Херберт Кикл, рече дека и понатаму се разговара со земји од Западен Балкан за основање центри за прифаќање азил во ...
сите 69 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анжи го купи Кокорин за 19 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: