Културно-забавна - Пронајдена гробница на вонземјани?

Гробница со тела од мистериозни суштества неодамна откриле археолозите среде африканската џунгла во близина на главниот град на Руанда. Остатоците од таинствените суштества личат на човечки остатоци иако е јасно дека не се работи за луѓе. Затоа тимот верува дека тоа се остатоци од посетители од друга планета, кои настрадале во некоја катастрофа. Гробницата е стара барем 500 години, а во околу 40 гробници научниците пронашле повеќе од 200 совршено зачувани тела на непознат тип суштества. Сите суштества се високи повеќе од два метри, главите им се непропорционално големи, а немаат уста, нос, ниту, пак, очи. Научниците веруваат дека тие се дел од некоја вонземска експедиција, која се спуштила на Земјата, но ги убил вонземски вирус на кој немале развиена отпорност. Ова не е прво вакво археолошко откритие. Група кинески научници во 1930 година во планинските пештери пронашле костури со слична глава. Ѕидовите на пештерите биле украсени со необични цртежи со ѕвезди, Сонце и со останатите небесни тела. Таму биле ...
| | веќе видена | слични

НЕВООБИЧАЕНО ОТКРИТИЕ Среде џунглата во близина на Кигали биле пронајдени остатоци што им припаѓаат на гигантски суштества што наликуваат на луѓето, а биле закопани пред најмалку 500 години Тим антрополози откриле мистериозни гробишта сред џунглата во близина на Кигали, главниот град на Руанда. Пронајдените остатоци им припаѓаат на гигантски суштества што наликуваат на луѓето. Лидерот на антрополошкиот тим верува дека е можно тоа да се остатоци од посетители од друга планета, кои настрадале во текот на некаква катастрофа, пишува рускиот весник „Правда“. Научниците тврдат дека тие остатоци биле закопани пред најмалку 500 години. Тие прво мислеле дека пронашле остатоци од некоја древна населба, но во близина не пронашле никаква трага што би укажувала дека таму живееле луѓе. Во 40-ина заеднички гробници се пронајдени околу 200 тела, сите целосно зачувани. Суштествата биле многу високи и сите биле со висина од околу 2,1 метара. Главите им биле непропорционално големи, а немале уста, носи и очи. Антрополозите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 56 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Пронајдена гробница на вонземјани?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: