Со Заев „на иста линија“, но Димитров сепак бара работа во ОН?!


Со премиерот Заев „на иста линија“ и „заедно го бараат патот“, но за секој случај министерот за надворешни работи Никола Димитров си бара работа во органите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
12 копии
2 копии

Откако неколку грчки медиуми вчера објавија дека во Владата на Република Македонија има поделби околу прашањето за името, денеска премиерот Зоран Заев и ...
| | веќе видена | слични

Без коментар не останаа ниту грчките медиуми за фотографиите од Струмица, кои на социјалните мрежи ги објавија премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Симболична фотографија и порака на Заев и Димитров до Атина: На иста линија“; „Заев-Димитров: На иста линија и на заеднички одмор“; „Твитот на Заев со порака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров викендов го поминуваат во Струмица. Како што објавија на нивните профили на Фејсбук тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред Собранието вечерва група граѓани повторно одржа протест против промена на името на Македонија. Вечерашниот протест помина во мирна атмосфера, без ...
сите 252 | | | веќе видена

Пред македонското Собрание вечерва се одржува протест против Договорот за името што денеска беше случен со Грција. Насобраните граѓани извикуваат „Не го даваме ...
сите 85 | | | веќе видена

По тензичните протести поради потпишувањето на договорот за името, социјалните мрежи и медиуми беа преплавени со говор на омраза и лажни вести, што според ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција рече дека би сакал Владата да го истера целиот мандат, но додаде дека доколку дојде до предвремени избори, ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Канцеларијата за услуги на проекти на Обединетите нации (УНОПС) предводена од заменичката на генералниот ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со Заев „на иста линија“, но Димитров сепак бара работа во ОН?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: