Антонио Бандерас ќе го глуми ликот на Ламборгини

Познатиот шпански и холивудски актер Антонио Бандерас ќе го толкува ликот на Феруџо Ламборгини во биографскиот филм за основачот на автомобилската марка "Ламборгини". Филмот е за животот на Феруџо Ламборгини носи работен наслов "Ламборгини - Легендата", а Бандерас ќе го игра харизматичниот Италијанец, кој своевремено тргна против Ферари во 60-тите години на минатиот век. На Бандерас во филмот ќе му се придружи актерот Алек Болдвин, кој ќе се појави во улогата на ривалот на Феруџо, Енцо Ферари. Филмот е заснован на книгата "Феруџо Ламборгини. Официјална приказна", дело на Тонино Ламборгини, син на основачот на компанијата. "Мојата книга е единствениот текст што совршено одговара на реалниот живот на мојот татко, наспроти бројните легенди и анегдоти напишани или раскажани од други луѓе кои барале момент на слава. Навистина мислам дека овој филм може да ја претвори во слики и зборови хуманоста на Феруџо и да ја пренесе личноста на мојот татко до светската публика: човек полн со енергија, харизма и страст", ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филмот е базиран врз книгата на синот на Ламборџини, Тонино, и го отсликува долгиот живот на претприемачот, од производството на трактори до создавањето на воени возила за време на Втората светска војна Мајкл Редфорд потпиша договор за режија. Харизматичниот Бандерас ќе го глуми Феруџо Ламборџини, основачот на познатата автомобилска марка "Ламборџини", а Алек Болдвин ќе го толкува неговиот ривал - Енцо Ферари. Насловот на филмот неофицијално гласи: "Ламборџини - Легендата" Филмот е базиран врз книгата на синот на Ламборџини, Тонино, и го отсликува долгиот живот на претприемачот, од производството на трактори до создавањето на воени возила за време на Втората светска војна. Потоа следува дизајнирањето и градењето на единствените Ламборџини автомобили кои го дефинираа неговото наследство и беа катализатор во извлекувањето на Италија од поствоената рецесија. Планот е овој филм да се снима летово во Италија како и на други светски локации. Андреа Лерволино и Моника Бакарди од AMBI Group ги побараа правата за ...
| | веќе видена | слични

Снимањето на филмот за животот на основачот на славната италијанска автомобилска компанија кој ќе го глуми Антонио Бандерас ќе започне за неколку месеци, а толкувањето на улогата за ликот на неговиот најголем конкурент, Енцо Ферари, е доверена на Алек Болдвин. Филмот за животот и делот на Феручи Ламборгини треба да го носи насловот „Ламборгини – легенда“, а ќе го режира Мајкл Радфорд . За сценариото кое е потпишано од Боби Мореско е користена книгата која за својот татко ја напиша Тонино Ламборгини. Ламборгини ќе го глуми Антонио Бандерас , а филмот ќе биде приказ на неговиот живот од времето во кое се занимавал со производство на трактори и воени возила, до времето во кое Ламборгини почнал да произведува суперспортски автомобили со кои од ’60-те години на минатиот век станал лут ривал на Енцо Ферари . „Веруваме дека филмот ќе ги прикаже хуманоста, енергичноста, харизмата и страста на мојот татко“, изјави неговиот син Тонино, а интересен е фактот дека филмот нема да се занимава само со ривалството помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 171 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 224 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.– Согласно контактите кои што ги имав со ...
сите 210 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антонио Бандерас ќе го глуми ликот на Ламборгини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: