,,Македонија е грчка“, главна парола на погребот на убиениот Грк во Албанија (ВИДЕО)


Денеска во селото Буларат во близина на албанско-грчката граница беше погребан Константинос Кацифас (35), кој беше убиен од албанската полиција, откако пукал ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерката на третата по големина политичка партија во Албанија, Социјалистичкото движење за интеграција (ЛСИ) и сопруга на албанскиот претседател Илир Мета, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанскиот премиер Еди Рама е убеден дека претседателот на Албанија, Илир Мета ќе го потпише указот за именување на Сандер Леши за нов министер за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на најголемата албанска опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша, е категоричен дека без гаранција за стандарди нема да има избори. Не може да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првпат официјална Тирана призна дека по настаните во селото Буларат, односите со соседна Грција не се на истото ниво како претходно, што се очекува да влијае ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амбасадорот на ЕУ во Тирана, Луиџи Сореца, откако деновиве побара Министерството за внатрешни работи да биде целосно функционално, сега посочи дека Брисел ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на најголемата албанска опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша, категорично отфрла политички дијалог со неговиот опонент, лидерот на владејачката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанскиот министер за Европа и надворешни работи, Дитмир Бушати, соопшти дека Европскиот парламент не го прифатил барањето на кипарската европратеничка Елени ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 468 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

,,Македонија е грчка“, главна парола на погребот на убиениот Грк во Албанија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: