Антиќ: И покрај бурните реакции од ПАО, смирено го чекаме мечот во Истанбул!


Вчера турскиот кошаркарски клуб Фенербахче во четвртфиналната серија од Евролигата по втор пат во Грција триумфираше над Панатинаикос за 0:2 и е на чекор од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во кошаркарската Евролига денеска ке се одиграат вторите натпревари, од две четвртфинални серии. Од 20ч. грчкиот Олимпиакос ке се обиде да стигне до предност ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ се наоѓа на еден чекор до нов пласман на фајналфор турнирите во Евролигата. Фенербахче два пати во три дена успеа да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ вели дека со навивачите на Панатенаикос има минато и не е изненаден од свирежите кои ги добива, но за него тоа е дополнителна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Екипите на Олимпијакос и на Реал Мадрид ги остварија првите победи во четвртфиналето од кошаркарската Евролига. Реал Мадрид беше поуспешен од Дарушафака со ...
| | веќе видена | слични

Нашиот Перо Антиќ со неговиот Фенербахче дојде и до втората победа над Панатинаикос (2-0), односно на чекор од следната фаза во Евролигата. Турскиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Фенербахче и ЦСКА Москва поведоа со 2:0 во четвртфиналето во кошаркарската Евролига и до Фајналфорот во Истанбул ги дели уште една победа. Турскиот состав ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антиќ: И покрај бурните реакции од ПАО, смирено го чекаме мечот во Истанбул!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: