Антиќ потврди: Ќе се кандидирам за претседател на МКФ


3 копии
4 копии
2 копии

Славниот македонски кошаркарски ас и играч со светско реноме, Перо Антиќ, уште еднаш покажа дека зад неговата корпулентна и доминантна спортска појава се крие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Подолго време во спортската јавност кружеа гласини дека Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација, а денес стигна и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 71 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антиќ потврди: Ќе се кандидирам за претседател на МКФ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: