„Античка драма“ и „Писма до пријателите“, нови изданија на ТРИ

Во издание на Издавачкиот центар ТРИ деновиве излегоа од печат книгите кои се занимаваат со литературата од античкиот/класичниот период-„Писма до пријателите“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Античка драма“ и „Писма до пријателите“, нови изданија на ТРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: