Првични резултати од изборите во Финска: Води Социјалдемократска партија

Според првичните резултати од парламентарните избори во Финска во водство е Социјалдемократската партија со освоени 18,9 отсто гласови пред Партијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според првите прелиминарни резултати, финската левичарска Социјалдемократска партија освои 18,9 отсто од гласовите на парламентарните избори во Финска.Првите ...
| | веќе видена | слични

Доколку се остварат прогнозите, земјата ќе го добие својот прв левичарски лидер во последните 20 години. Но, неколку партии, вклучувајќи ги и десничарските, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 71 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првични резултати од изборите во Финска: Води Социјалдемократска партија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: