Арсенал го очекува враќањето на Анри


Арсенал ќе се обиде да ја надмине импотентноста во нападот со тоа што на позјамица ќе го донесе 34 годишниот Тиери Анри, кој во моментов настапува за Њујорк Ред Бул. Анри кој беше икона на Премиер Лигата и олицетворение на филозофијата на Арсен Венгер е најдобриот голгетер на Топџиите на сите времиња. По заминувањето на Фабрегас, медиумите во Англија сметаат дека Французинот ќе биде „кецот во ракавот“ на Венгер. Понудата е за два месеца, во кои Анри ќе му помогне на својот поранешен клуб пред да се врати во Њујорк на стартот на новата сезона во МЛС лигата која стартува во март. Медиумите сметаат дека Анри сигурно ќе прифати понудата, па така ќе може да одигра 9 натпревари за Арсенал - седум во Премиер лигата и по еден во ФА купот и еден натпревар во Лигата на Шампионите против Милан. Во оние 7 средби од Премиер лигата спаѓаат и исклучително тешките и важни средби со Манчестер Јунајтед и Тотенхем, коои можат да бидат решавачки за Арсенал во борбата за пласман меѓу најдобрите 4 екипи во Премиер лигата. ...
| | веќе видена | слични

Французинот Тиери Анри вторпат ќе го носи дресот на англискиот фудбалски клуб Арсенал, откако се договори да игра на заем од Њујорк Ред Бул (САД) во следните два месеца, соопшти менаџерот на лондончани Арсен Венгер Најдобриот стрелец во клупската историја на „топчиите“ (226 гола) веќе неколку недели тренира со тимот на кој ќе му се приклучи и официјално кога двата клуба ќе постигнат договор за неговото осигурување. Францускиот напаѓач своето деби може да го има најрано на 9 јануари во 3. коло на англискиот ФА-куп против Лидс.
| | веќе видена | слични

Легендарниот напаѓеч на Арсенал Тиери Анри ја прифати понудата да се врати во лондонскиот клуб на двомесечна позајмица откако Њујорк Ред Булс и Арсенал ги договорија деталите. Топџиите ќе ги покријат трошоците на 34-годишниот фудбалер со 70 илјади фунти неделна плата. Францускиот интернационалец ќе го носи дресот со број 12 бидејќи 14 во моментов му припаѓа на Тео Волкот. Своето деби Анри ќе го има на 9 јануари против Лидс во ФА купот.
| | веќе видена | слични

Францускиот интеренационалец Тиери Анри повторно ќе настапува за Арсенал, во Премиер Лигата. Фудбалерот на Њујорк Ред Бул ќе ја искористи паузата во МЛС Лигата и ќе помине два месеци на позајмица во дресот на “топџиите“. Се врати во “дома“, Тиери Анри. Живата легенда на Арсенал, Тиери Анри осум години ги бранеше боите на Арсенал и стана еден од незаменливите во екипата предводена од францускиот тренер Арсен Венгер, Анри во 2008 година направи трансфер во Барселона. Мх.П.
| | веќе видена | слични

Легендарниот напаѓач на Арсенал и француската фудбалска репрезентација Тиери Анри кој моментно е член на Њујорк, се враќа кај топџиите на двомесечна позајмица. Ова денеска го потврди менаџерот на Арсенал Арсен Венгер. Според информациите што ги пласираше Венгер, потребно е само уште да се довршат административните формалности околу позајмицата особено со осигурувањето. Арсенал го носи Анри бидејќи напаѓачите Жервињо и Шамак заминуваат по Нова година на Африканскиот куп на нациите. Анри играше за Арсенал осум години до 2007-та одигра 369 натпревари и постигна 226 гола. Напаѓачот го напушти Арсенал и замина во Барселона по што го засили Њујорк. Тој со Арсенал тренира веќе две седмици, а претходно присуствуваше во Лондон на откривањето на неговата статуа пред стадионот на Арсенал. /З.А.
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер на денешната пресконференција потврди дека Тиери Анри се враќа на Емирати како позајмен играч во наредните два месеци. Најдобриот стрелец на Топџиите на сите времиња го прифатил предлогот но договорот официјално сеуште не е потпишан. Според англиските медиуми Анри ќе го носи дресот со број 12. „Идејата беше моја, Анри многу се израдува. Тој сеуште има квалитет, а не ја загубил ниту брзината. Може да ни биде од корист, бидејќи е исклучителен играч“. „Искусен е и може да им помогне на останатите играчи, како на теренот така и надвор од него. Договорот сеуште не е потпишан и не можеме во моментов да зборуваме за ништо друго“. „Единствена пречка за потпишување на договор е осигурувањето, но јас не се занимавам со тоа. Сепак, треба да ги почитуваме сите неопходни договори со МСЛ“, кажа Венгер. Анри, кој има 226 погодоци во 370 натпревари за Арсенал може да дебитира за лондончани на 9. јануари на натпреварот против Лидс во третото коло од ФА Купот.
| | веќе видена | слични

Дека веста за можното враќање на Тиери Анри во Арсенал, не е шпекулација, доволно говори и потврдната изјава дадена од страна на менаџерот, Арсен Венгер, кој очајно посакува повторно да го види својот сонародник во нападот на екипата од „Емирати“. Доколку во наредниве неколку денови раководството на лондонскиот премиерлигаш постигне договор за трансфер со тимот на Њу Јорк Ред Бул, тогаш францускиот репрезентативец одново ќе се врати во „топчиската единица“. Во продолжение ви презентираме видео запис во кој се прикажани сите 226 погодоци кои Анри ги постигна во дресот на Арсенал, за време на неговиот престој од 1999 до 2007 година на стариот „Хајбери“. Приложениот материјал, самиот по себе доволно говори, зошто Анри му е очајно потребен на клубот, каде го достигна статусот на фудбалска икона! 14 минутен видео колаж со погодоците на неповторливиот Анри Текстот не е лекториран
| | веќе видена | слични

Двомесечна позајмица за "кралот" Тиери Анри, во Арсенал, објави денеска Дејли Мејл. Ова сигурно добро ќе му дојде на Арсен Венгер знаејќи дека Жервињо и Шамак ќе заминат на Африканскиот куп на нации. Тиери Анри за Арсенал има одиграно 337 натпревари и има постигнато 226 гола што го прави најдобар стрелец во историјата на Топчиите. Анри ќе заработува неделна плата од 70 илјади фунти. Спортмеил во својата статија најави дека Анри ќе го носи бројот 12 наместо легендарната 14-ка бидејќи веќе таа му припаѓа на Тео Волкот. Овој трансфер се очекува да биде официјализиран следнава недела и доколку работата се одвива според зацртаниот план, на челниците на Арсенал и Њујорк Ред Бул, Тиери Анри своето повратно деби ќе го има на 9 јануари против Лидс Јунајтед во рамките на третата рунда во ФА купот. Г.П.К. | бркај работа
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Арсенал Арсен Венгер на денешната прес-конференција потврди дека францускиот ас Тиери Анри се враќа во дресот на „топчиите“ како позајмен играч во следните два месеци. Ветеранот, кој има 226 гола во 370 меча за Арсенал, ќе го носи дресот со број 12. Тој своето второ деби се очекува да го има на 9 јануари против Лидс во третото коло од ФА Купот.
| | веќе видена | слични

Легендата на Арсенал, Тиери Анри е подготвен да се врати во клубот каде доживеа целосна афирмација. Како дознава "Дејли мејл", управата на “топџиите” само ја очекува уште потврдата од сегашниот клуб на Анри, Њу Јорк Ред Бул, како би влегле во последната етапа разговори, а самиот играч е подготвен повторно да го облече дресот на Арсенал. Двата клуба се близу до договор, за што говори и фактот дека наводно Анри веќе го одбрал и бројот кој ќе го носи на дресот. Бројот со кој 'палеше и гасеше' по Премиер лигата беше 14, но дресот со тој број моментално го носи Тео Волкот, така да Французинот се одлучил за бројот 12, кој во текот на кариерата го носеше на репрезентативниот дрес. Тој на "Емирати" би минал два месеци, бидејќи во март, кога почнува МЛС лигата, мора да се врати во редовите на американскиот клуб. "Доколку се договориме со њујоршки Ред Бул, Анри ќе му се придружи на Арсенал на двомесечна позајмица." - рекол Венгер. Анри сега има 34 години и зад себе многу успешна кариера. Со 226 гола е најдобар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 248 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсенал го очекува враќањето на Анри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: