Раст на популарноста на Mакрон


2 копии

Ширум европските и азиските градови работниците и синдикалците излегоа на улиците по повод 1 Mај – Меѓународниот ден на трудот, барајќи подобри услови за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кратки немири помеѓу демонстрантите и полицијата избија денеска во Париз, каде илјадници луѓе се собраа по повод Меѓународниот ден на трудот, под строги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Традиционалните Првомајските демонстрации во Франција, посебно во Париз, започнаа со насилство, јави дописникот на МИА. Околу Монтпарнас во Париз појдовната ...
| | веќе видена | слични

Покрај „жолтите елеци“ на улиците се појавија и „луѓе во црно“ полицијата во демонстрациите морала да користи солзавец. Неколку илјади луѓе излегле на улиците ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Првомајските демонстрации во Париз, на кои ќе земат учество синдикатите, жолтите елеци и други групи ќе ги обезбедуваат 74.000 полицајци и жандарми, јави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон повика на „исклучително остар“ одговор против демонстрантите од Црниот блок (припадници на анархистички движења) и оние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На социјалните мрежи се појави видео од медицинска сестра со заштитна облека и маска за лице, во кое се вели дека има околу 90.000 заразени од коронавирусот во ...
сите 798 | | | веќе видена

Што треба повеќе да се случи ова обвинителство да започне да гледа докази за криминал кај власта? Изјавата од пред некој ден на обвинителката Вилма Рускоска е ...
сите 98 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 160 | | | веќе видена

Семејна расправија на едно скопско семејство се претворила во драма, откако прво таткото го удрил синот, по што тие се степале меѓу себе, а на крај настрадала ...
сите 223 | | | веќе видена

Светот е во шок поради загубата на славниот кошаркар Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џијана, а на социјалните мрежи се шират бројни емотивни ...
сите 209 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 211 | | | веќе видена

Иако полицијата на Лос Анџелес чека официјални информации од истрагата и не ги објавува имињата за загинатите во хеликоптерската несреќа во која загина Коби ...
сите 127 | | | веќе видена

Каков отпад се увезува во земјава, колку е ефикасна контролата на тоа што влегува, кој ја има најголемата одговорност, дали повеќе извезуваме или увезуваме и ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раст на популарноста на Mакрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: