Грција здивна, Македонија пред рампата на Франција


Според резултатите од анкетата спроведена од агенцијата за испитување на јавното мислење „Пулс“, 62 отсто од Грците се против спогодбата со Македонија околу ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Договорот за името не е добар за грчките национални интереси, оценува Киријакос Мицотакис во интервју за ДВ . Но кога тој „ќе биде ратификуван од страна на ...
| | веќе видена | слични

Заклучоците од Луксембург изгледаат како комплициран компромис помеѓу двата табора: мнозинскиот кој се залага за реално вреднување на напорите на Македонија, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коалициската влада предводена од левичарската СИРИЗА во Грција беше оставена со тенко и кревко мнозинство во вторникот, бидејќи уште еден пратеник на помалиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 135 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 9 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција здивна, Македонија пред рампата на Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: