Над 70 отсто од Американците сметаат дека Мексико е сојузник на САД

Околу 20 проценти го гледаат јужниот сосед како непријател, покажа истражување на Галуп Мислењето на американските граѓани за Мексико е најниско во последните ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Мнозинството Американци сметаат дека мејнстрим-медиумите се најважниот проблем со кој се соочува земјата. Ова го покажува најновата спроведена анкета на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Резултатите од анкетата на Глуп се добиени пред состанокот помеѓу Трамп и Путин во Хелсинки.Двојно повеќе Американци сметаат дека мејнстрим медиумите се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
сите 184 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за Криминалистички работи Свети Николе до Основното јавно обвинителство Штип поднесе кривична пријава против Ц.Х.(45) од Германија и ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
сите 229 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 70 отсто од Американците сметаат дека Мексико е сојузник на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: