Дојчландтренд: Меркел пред крајот на мандатот станува се популарна

4 копии

Расте популарноста на германската канцеларка Ангела Меркел, кој влегува во последната фаза од својот мандат, покажуваат резултатите од најновата анкета на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Околу две третини од Германците не сакаат канцеларката Ангела Меркел да се откаже од функцијата пред изминувањето на мандатот во есента 2021 година. Имено, 67 ...
| | веќе видена | слични

Само еден месец после новиот француско-германски договор со кој се потврди нивната соработка, Ангела Меркел и Емануел Макрон покажуваат разлики во визијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две третини од Германците сакаат канцеларката Ангела Меркел да продолжи да ја води земјата до крајот на нејзиниот мандат до есента 2021 година, покажува ...
| | веќе видена | слични

Анегрет Крамп-Каренбауер, челничката на германската владејчка конзервативна партија Христијанско-демократската унија (CDU) и наследничка на канцеларкта Ангела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 194 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 145 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дојчландтренд: Меркел пред крајот на мандатот станува се популарна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: