Лекари од странство на диво работат во Македонија

2 копии
4 копии

Лекари во Косово се жртви на вербално и физичко насилство на работното место, покажа анкетата спроведена од Лекарската комора на Косово (ОМК), според која со ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од демантот на ФЗОМ во врска со написите во порталите за задолжително воведување на нова ампуларна терапија која ја дистрибуира само една ...
| | веќе видена | слични

Фондот за здравствено осигурување на Македонија сака да ја информира јавноста дека листата на задолжителна ампуларна терапија е важечка и на истата нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за здравствено осигрување по вторпат испрати известување во кое по вторпат потврди дека документот што го објави „Макфакс“ е известување дека ФЗО дало ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекари од странство на диво работат во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: