Анкета:Тереза Меј на „Даунинг стрит 10“ќе ја наследи Џереми Корбин


8 копии
5 копии
8 копии

Хамонд изрази надеж дека парламентот ќе ја разреши кризата со Брегзитот со усвојување на договорот за Брегзит до крајот на јуни , потенцијално завршувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд изјави денеска дека постои голема можност пред Парламентот да се најде идејата за одржување втор референдум за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
2 копии

На вонредниот самит во Брисел, лидерите на Европската унија ѝ одобрија на Велика Британија ново одложување до 31-ви октомври. Со други зборови, британската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Караницата околу порцијата јастог во кревет го чинела Асанж азил во амбасадата на Еквадор во Лондон, каде тој мина цели 7 години избегнувајќи испорачување во ...
сите 463 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател на државата и денеска во рамки на кампањата ќе ги претстават своите изборни програми на средби со граѓани и митинзи. На 16-от ден од ...
сите 326 | | | веќе видена

Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус, рече пред битолчани претседателскиот кандидат Блерим Река и повика на 21 април ...
сите 163 | | | веќе видена

Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, дневната температура ќе се движи  од 9  до ...
сите 159 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета:Тереза Меј на „Даунинг стрит 10“ќе ја наследи Џереми Корбин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: