Анкета:Тереза Меј на „Даунинг стрит 10“ќе ја наследи Џереми Корбин


8 копии
8 копии

Хамонд изрази надеж дека парламентот ќе ја разреши кризата со Брегзитот со усвојување на договорот за Брегзит до крајот на јуни , потенцијално завршувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд изјави денеска дека постои голема можност пред Парламентот да се најде идејата за одржување втор референдум за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вонредниот самит во Брисел, лидерите на Европската унија ѝ одобрија на Велика Британија ново одложување до 31-ви октомври. Со други зборови, британската ...
| | веќе видена | слични

Како да не е доволно тоа што сеништето на Брегзит ги гони три години Велика Британија и Европската унија, па рано утринава двете страни се согласија да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва се очекува силен дожд во Париз со невреме. Сводот на катедралата , кој делумно се урна и така е натопен со вода од гаснењето. Архитектите се плашат ...
сите 292 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 265 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев од граѓанската трибина на кандидатот за претседател, Стево Пендаровски во Тетово, рече дека кандидатката на ВМРО ...
сите 212 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Не треба да сте експерт за избори за да заклучите дека во историјата на европските избори од каков било вид се нема случено ваков колапс на легитимитетот. Да ...
сите 151 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета:Тереза Меј на „Даунинг стрит 10“ќе ја наследи Џереми Корбин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: