Анкета:Тереза Меј на „Даунинг стрит 10“ќе ја наследи Џереми Корбин


8 копии
8 копии

Хамонд изрази надеж дека парламентот ќе ја разреши кризата со Брегзитот со усвојување на договорот за Брегзит до крајот на јуни , потенцијално завршувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд изјави денеска дека постои голема можност пред Парламентот да се најде идејата за одржување втор референдум за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вонредниот самит во Брисел, лидерите на Европската унија ѝ одобрија на Велика Британија ново одложување до 31-ви октомври. Со други зборови, британската ...
| | веќе видена | слични

Како да не е доволно тоа што сеништето на Брегзит ги гони три години Велика Британија и Европската унија, па рано утринава двете страни се согласија да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно чудо го одбележа Норт Дам кој што настрада во катастрофалниот пожар.Пчели ,кои ги имало околу 180.000 и кои што живееле на покривот на катедралата ...
сите 728 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 253 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 116 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 71 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета:Тереза Меј на „Даунинг стрит 10“ќе ја наследи Џереми Корбин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: