Анимацијата за Петтата симфонија на Бетовен е ремек-делоОстанато

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, на некои повисоки места наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, a низ целата ...
сите 287 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 106 | | | веќе видена

Собранието со 81 глас „за“ ги усвои четирите уставни амандмани предвидени со Договорот од Преспа и потоа со ист број гласови донесе одлука за прогласување на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анимацијата за Петтата симфонија на Бетовен е ремек-дело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: