Англија без тројца стартери против Белгија


2 копии

Англиската репрезентација не успеа да направи подвиг на Мундијалот во Русија и изгуби во полуфиналето од Хрватската репрезентација во продолжението, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англичаните се презадоволни од настапот на својата репрезентација на Светското првенство, па во чест на селекторот Герет Саутгејт преименуваат и метро станица. ...
| | веќе видена | слични

За нешто помалку од еден час ќе стартува дуелот за третото место на Светското првенство во Русија каде силите ќе ги одмерат двете поразени селекции од ...
| | веќе видена | слични

Денеска во натпреварот за третото место на Мундијалот во Русија силите ќе ги одмерат репрезентациите на Белгија и Англија. Двете репрезентации добро се ...
| | веќе видена | слични

Мундијалската фудбалска треска продолжува денеска во Санкт Петерсбург, каде Анлгија и Белгија ќе водат битка за утешното трето, бронзено место. Двете селекции ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Иако се работи за трето место на Светско првенство, сигурни сме дека и белгиците и англичаните ако може да не го играат овој натпревар, не би го играле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 161 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Англија без тројца стартери против Белгија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: