Политичка волја за буџетски злоупотреби


2 копии
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев ги повлекол фирмите Брако и Каст-инвест од списокот можни добитници на државни пари од Агенцијата за странски ...
| | веќе видена | слични

Колку македонските политичари имаат морална одговорност кога е во прашање трошењето на државните пари? Мала е довербата на граѓаните во народните избраници. ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на демантот на Фондот за иновации и технолошки развој Фондот за иновации и технолошки развој штотуку призна дека Весна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Полицијата влезе во просториите на Фондот за иновации и ја одзема документацијата поврзана со доделените грантови. Ваков налог МВР добило од Јавното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вчера со асистенција на полицијата влегле во просториите на фондот. Одзеле неколку документи за што потврди и директорот. Деспотовски вели дека од нивна страна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тамара Тодевска откри како се чувствува по Евровизија каде за македонија го освои 7-то место, но и даде свој коментар за тоа што Србија не доби ниту еден поен ...
сите 292 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 211 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 233 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 151 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел минатиот месец на самитот на ЕУ во Романија имала средби со неколкумина челници на Унијата кои се обидувале да ја ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политичка волја за буџетски злоупотреби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: