Анѓушев: Создадовме наједноставна постапка за инвеститорите за изградба на фотоволтаици


4 копии

Креиравме транспарентна и конкурентна постапка за инвеститорите што сакаат да градат фотоволтаици, изјави вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашната емисија на 1ТВ „Отворено студио“ вицепремиерот Анѓушев ги образложи предностите на најновиот проект на Владата за финансирање изградба на ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе субвенционира производство на струја од сончева енергија. Во првата фаза ќе се распише тендер за изградба на фотоволтаични панели на две локации на ...
| | веќе видена | слични

Владата соопшти дека ќе финансира компании кои ќе користат струја од сончева енергија, а за возврат ќе добијат државно земјиште. „Идејата е да се изградат 200 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

А, можеше да биде квалитетен проект! Почитувани, за жал можеме да констатираме дека дрвото кога е криво насадено, ќе продолжи да расне криво. Најновиот доказ ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Државата ќе субвенционира производство на струја од сончева светлина. Дека ќе се градат фотоволтаични електрани соопштија денеска вицепремиерот Анѓушев и ...
| | веќе видена | слични

Предвидено е електраните да се градат во Свети Николе и Македонски Брод. Првата фаза треба да заврши до крајот на годинава, а од произведената струја да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата владина мерка за поддршка во користењето на сончевата енергија, овозможена со новиот Закон за енергетика, на прес-конференција, беше претставена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 260 | | | веќе видена

Според словенечката полиција, напаѓачот од Австралија, Брентон Тарант, кој уби 50-тина муслимани во две џамии во новозеландски Крајстчерч, слетал на аеродромот ...
сите 212 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев: Создадовме наједноставна постапка за инвеститорите за изградба на фотоволтаици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: