Анѓушев и Филипче во Белград: Поддршка од ИФЦ за реализација на крупни инфраструктурни проекти

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, и министерот за здравство, Венко Филипче, денеска во Белград се сретнаа со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на турски компании, членки на Деловниот совет Турција – Северна Македонија при Бордот за надворешно економски односи, денеска, на средба со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев придружуван од заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев вчера гостуваше во емисијата „Агенда 35“ каде говореше за приватизација на пазарот за електрична енергија и за ...
| | веќе видена | слични

Кочо Анѓушев, вицепремиерот за економски прашања, вчера во Белград потврди дека долгонајавуваниот проект Чебрен ќе заживее до крајот на годината. - После долги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 563 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев и Филипче во Белград: Поддршка од ИФЦ за реализација на крупни инфраструктурни проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: