Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

8 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев оствари средба со Џесмин Рахман, шеф на мисијата на Меѓународниот монетарен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) отвора нова регионална канцеларија на резидентен претставник за зајакнување на односите со Македонија, Албанија, Косово и ...
| | веќе видена | слични

Соопштила шефицата на мисијата на ММФ Џесмин Рахман на средба со вицепремиерт за економски прашања Кочо Анѓушев. Со оваа канцеларија ММФ тежнее за одржување ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев се сретна со Џесмин Рахман, шеф на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд и Себастиан Соса, раководител на ...
| | веќе видена | слични

Проектот „Чебрен”, со овој тендер што ќе биде прв на оваа Влада, како што истакна, без оглед на претходните девет или десет неуспешни, ќе биде успешен. Промена ...
| | веќе видена | слични

Вице премиерот Кочо Анѓушев вчера во емисија на МТВ на новинарското прашање кажа дека 4,1 % раст на Бруто домашниот производ во првиот квартал не е доволен за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Капиталните инвестиции, од 13 проценти колку што изнесуваа на крајот на мај, заклучно со оваа недела се 22 процента, рече вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Промена на концептот на досегашните неуспешни тендери за енергетскиот проект „Чебрене“ и тендерска документација до крај на октомври годинава, најави вечерва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 43 | | | веќе видена

Мобилниот телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и беше одземен во понеделникот вечерта, откако полицијата ги уапси Боки 13 и Зоки Кичеец ...
сите 540 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ успеа да триумфира на Вимблдон и на тој начин да ја подигне 16. грен слем титула во својата кариера по што односно стана актуелно прашањето дали ...
сите 268 | | | веќе видена

Ефикасното слабеење со силиконски прстен на желудникот е оперативен зафат кој последните години е светски тренд. На овој зафат – gastric banding – кој ефикасно ...
сите 147 | | | веќе видена

Општина Охрид не може да се справи со дивоградбите, потврди премиерот Заев, кој рече дека градоначалникот Константин Георгиевски сака да ги отстапи ...
сите 185 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: