Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

8 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев оствари средба со Џесмин Рахман, шеф на мисијата на Меѓународниот монетарен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) отвора нова регионална канцеларија на резидентен претставник за зајакнување на односите со Македонија, Албанија, Косово и ...
| | веќе видена | слични

Соопштила шефицата на мисијата на ММФ Џесмин Рахман на средба со вицепремиерт за економски прашања Кочо Анѓушев. Со оваа канцеларија ММФ тежнее за одржување ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев се сретна со Џесмин Рахман, шеф на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд и Себастиан Соса, раководител на ...
| | веќе видена | слични

Проектот „Чебрен”, со овој тендер што ќе биде прв на оваа Влада, како што истакна, без оглед на претходните девет или десет неуспешни, ќе биде успешен. Промена ...
| | веќе видена | слични

Вице премиерот Кочо Анѓушев вчера во емисија на МТВ на новинарското прашање кажа дека 4,1 % раст на Бруто домашниот производ во првиот квартал не е доволен за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Капиталните инвестиции, од 13 проценти колку што изнесуваа на крајот на мај, заклучно со оваа недела се 22 процента, рече вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Промена на концептот на досегашните неуспешни тендери за енергетскиот проект „Чебрене“ и тендерска документација до крај на октомври годинава, најави вечерва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Токму ВМРО-ДПМНЕ беше партијата во чие владеење се дозволи илегалните градби во заштитениот појас на Охрид и охридскиот регион да бидат легализирани и тоа за ...
сите 106 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: