Фирми блиски до вицепремиерот Анѓушев повторно во игра за државни пари


Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на прес-конференција изјави дека македонското стопанство го забележува максималниот раст во индустриското ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев вели дека фирмите каде тој е косопственик и кои аплицираа за мерките од Планот за економски раст, ги повлекле ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Не се битни компаниите кои се во моја сопственост, туку е битна економијата во целотст, изајви вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, како одговор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев ги повлекол фирмите Брако и Каст-инвест од списокот можни добитници на државни пари од Агенцијата за странски ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 809 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 80 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 295 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 229 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирми блиски до вицепремиерот Анѓушев повторно во игра за државни пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: