Анѓушев-Бислимоски: Состојбите во енергетскиот сектор стабилни, реформите продолжуваат со имплементацијата

Реформите во секторот енергетика се спроведуваат со предвидената динамика, напредокот во оваа област е видлив, а Владата на Република Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Христијан Мицкоски вчера неколкупати соопшти дека е против цената на струјата да остане иста и инсистира таа да биде значително поскапа. Очекувано од човекот ...
| | веќе видена | слични

Тој филм Мицкоски нема да го гледа, цената на електричната енергија нема да се зголеми, граѓаните нема да добиваат повисоки сметки за електрична енергија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашното гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакна дека власта во овие моменти со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од денеска и официјално почна со работа универзалниот снабдувач на електрична енергија ЕВН Хоме. Новооформената компанија ќе ги снабдува со електрична енергија ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Од денеска (1 јули 2019) домаќинствата и малите претпријатија кои не излегоа на либералниот пазар на струја, добиваат електрична енергија од универзалниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 443 | | | веќе видена

На интернет се појавија нови снимки од надзорни камери кои ја регистрирале разорната експлозија во Бејрут.На снимката се гледа моментот на експлозијата и ...
сите 192 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 347 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев-Бислимоски: Состојбите во енергетскиот сектор стабилни, реформите продолжуваат со имплементацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: