`Ангелски лет`: Најбрзиот `зип-лајн` во прекрасниот, сокриен италијански град

Изграден на камења, градот меѓу џиновските карпи наречени Јужна Доломита во италијанскиот регион Басиликата, е еден од најубавите во Италија. Градот кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Млада девојка чие име и презиме не се познати, на YouTube некое време објавува снимки од чернобилската зона. Bionerd23 корисничката снима интересни содржини ...
сите 76 | | | веќе видена

Полските хулигани кои направија тотален хаос пред Националната Арена „Тодор Проески“ во петокот попладне, кога групи од по стотина припадници меѓусебно се ...
сите 174 | | | веќе видена

Во трагичната несреќа , кога на бродот налета туристички крузер и го преврте загинаа 28 јужнокорејски туристи. Денеска во извлечениот бродскитруп биле најдени ...
сите 67 | | | веќе видена

Веќе шест дена Прилеп е средиште на македонскиот театар. Веќе помина половина од програмата на 54-то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“. Останаа уште три ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Ангелски лет`: Најбрзиот `зип-лајн` во прекрасниот, сокриен италијански град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: