Ангеловска Бежоска : Бевме една од земјите со позначајни стапки на раст, сега подолг период уназадуваме


Во вечерашното гостување во емисијата „Во светот на бизнисот “ гувернерката на НБРМ, Анита Ангеловска Бежоска истакна дека НБРМ како централна банка следејќи ...
| | веќе видена | слични

АНАЛИЗА: КАКО ДО ПОВИСОК РАСТ НА ЕКОНОМИЈАТА (4) Иако на прв поглед терминот „евтини пари“ е сленг и неговото значење алудира на нелогичност, сепак овој термин ...
| | веќе видена | слични

[freetext] Светска банка ги детектира можностите и пречките за поголем економски раст “Иако фискалните политики спротивни на економскиот циклус помогнаа да се ...
| | веќе видена | слични

Македонија има потенцијал да стане земја со високи приходи, за што е потребен одржлив економски раст, како и да го искористи историскиот момент за решавање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 156 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија, на денешната 108-ма седница, го усвои финалниот текст на предлог амандманите 33, 34, 35 и 36 на Уставот на Република ...
сите 301 | | | веќе видена

„Сакаме паркинг, а не нива!”; „Доста во нашиот двор стопанисува друг!”; „Ни качивте 5%, сега ни ги земате” се дел од пораките на вработените во Клиничкиот ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска Бежоска : Бевме една од земјите со позначајни стапки на раст, сега подолг период уназадуваме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: