Состанок на Конституенцата во Скопје: истакнати меѓународни експерти ќе дискутираат за клучни економски теми


Годинава ја имаме честа да бидеме домаќини на Состанокот на Конституенцата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Групацијата на Светската банка (СБ) во ...
| | веќе видена | слични

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска говореше на тема “Како до поправеден систем за сите”? на состанокот на Конституенцата одржан викендов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев денеска со свое воведно обраќање го означи отворањето на состанокот на Холандската Конституенца чијашто членка е и нашата земја во рамки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На централниот дел од Состанокот на Холандско-белгиската конституенца на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Групацијата на Светската банка (СБ) којшто се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Извршните директори на Меѓународниот монетарен фонд и Светска банка со позитивни оценки за економските и реформите во јавните финансии во земјава. Извршниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Северна Македонија преку спроведување на економски реформи и успешни фискални политики изминативе две години на дело покажува дека е посветена на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку спроведување на економски реформи и вложување во човечкиот капитал – здравството, образованието и социјалната грижа, може да се намали нееднаквоста и да ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение ви го пренесуваме во целост обраќањето на Премиерот Заев. „На самиот почеток дозволете ми да изразам големо задоволство што после цели 16 години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 356 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 116 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состанок на Конституенцата во Скопје: истакнати меѓународни експерти ќе дискутираат за клучни економски теми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: