Усвоена програмата за изградба на спомен-обележје на Тоше во Крушево

4 копии

Владата ја усвои предлог-програмата за користење средства за изградба на спомен-обележје на Тодор Проески во Крушево. Владината прес-служба соопшти дека со ...
| | веќе видена | слични

Тони Цетински синоќа одржа втор по ред спектакуларен концерт во Сава центар, на кој, како и на сите досегашни, неколку посебни минути посвети на нашиот Тоше ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Владата на Република Македонија на 65-та седница на предлог на Министерството за култура ја усвои предлог програмата за користење на средства за изградба на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 188 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Усвоена програмата за изградба на спомен-обележје на Тоше во Крушево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: