Стив Вознијак: `Андроидот е подобар!`

Ко-основачот на компанијата Apple, без влакна на јазикот во изјава за Дејли мејл истакнал дека Андроид мобилните телефони пружаат повеќе за разлика од популарниот iPhone. Стив Вознијак, кој далечната 1976, заедно со Стив Џобс го основаше Apple, изјави дека повеќе му се допаѓаат опциите кои ги нуди Андроид телефонот, а ниту од "Siri" не е претерано воодушевен. И да... пред да помислите дека ова го зборува од инает, затоа што веќе не е дел од компанијата, Вознијак и досега е познат како обожувач на сите Apple уреди (дури има кампирано пред продавница за да биде меѓу првите кои купиле некој нов уред), но во исто време и редовен критизер без влакна на јазикот, кога сопственото мислење е во прашање. "Мојот примарен телефон е iPhone, уживам во неговиот дизајн, но навистина би сакал да може да ги прави истите работи како и мојот Андроид телефон" - пренесува Дејли мејл. Тој истакнува дека Андроидот е навистина малку покомплициран, но дека нуди повеќе можности. "Ако сте подготвени малку да се потрудите... нерадо ...
| | веќе видена | слични

Ко-основачот на компанијата "Apple" Стив Вознијак им заби на "своите" нож во грб признавајќи дека "Android" телефоните овозможуваат подобри опции од "iPhone" и дека не е многу одушевен од оперативниот систем "Siri". Иако Стив Вознијак ја основа компанијата "Apple" заедно со Стив Џобс уште во далечната 1976 година, тој изјави дека со некои опции "Android" телефоните ја надминале содржината која ја нуди новиот "iPhone 4S" на своите корисници и додаде дека не е многу воодушевен ни од опциите на "Siri". Тој неодамна изјави дека во некои случаи, на пример кога сака да ја користи опцијата на гласовни команди, радо го употребува телефонот на компанијата "Google" кој работи на оперативниот систем "Android", пренесува "Daily Mail". "Мојот примарен телефон е "iPhone". Уживам во неговиот дизајн, но навистина би сакал да може да работи исто како што функционира и мојот "Android"", кажал Вознијак. Иако повеќе не работи во компанијата "Apple", Вознијак остана лојален на фирмата која ја основаше и е голем обожавател на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 40 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стив Вознијак: `Андроидот е подобар!`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: