Ханделсблат: Можен оружен судир меѓу Хрватска и Словенија поради Пиранскиот залив


3 копии

Можно е набрзо да се случи судир меѓу Хрватска и Словенија поради Пиранскиот залив, што може да има оружени карактеристики, објави германскиот весник ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
4 копии

Европската комисија вчера ги повика Хрватска и Словенија да продолжат со дијалогот на сите нивоа и на избегнување какви било потези што би можеле да им ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Хрватската министерка за надворешни работи и европски прашања Марија Пејчиновиќ Буриќ изјави дека граничната линија меѓу Хрватска и Словенија е утврдена во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 304 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 128 | | | веќе видена

Неизвесно е дали поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков ќе биде спроведен во судот на денешното рочиште “Таргет-Тврдина”, случај во кој е тој еден од обвинетите, ...
сите 130 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 27 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ханделсблат: Можен оружен судир меѓу Хрватска и Словенија поради Пиранскиот залив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: