Андов останува на ставот дека Фрчковски бил одговорен за атентатот врз Киро Глигоров


4 копии

Поранешниот претседател на собранието на република Македонија Стојан  рече дека стои зад се што напишал во неговата книга која ја брануваше јавноста особено по ...
| | веќе видена | слични

Бившиот прв човек на македонското Собрание, Стојан Андов, не отстапува од ставовите кои ги има изнесено во неговата нова книга и стои зад секоја напишана ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претсеател на Собранието, Стојан Андов вели дека стои зад она што е напишано во книгата „До атентатот и по него“ и што кажал дека тогашниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Стојан Андов по повод Избраните дела во 10 тома во текот на утрешниот ден во салонот на „Клуб Матица“ ќе одржи средба со читателите. Како што соопштија од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавноста е во очекување на ТВ дуелот меѓу професорот Љубомир Фрчкоски и новинарот Љубомир Гајдов кој го обвини ексминистерот за надворешни и внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

„Стојане, вчера имав неочекуван состанок. Во вилата ми дојдоа Бранко Црвенковски, Тито Петковски, Благоја Ханџиски, Фрчкоски и Јане Миноски. Тие мои гости ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 164 | | | веќе видена

Во текот на оваа ноќ како и утре изутрина поради разведрувањето температурите на воздухот значително ќе опаднат и ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен ...
сите 204 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 208 | | | веќе видена

Таткото на Шериф Шекат, кој изврши напад во близина на Божиќниот саем во Стразбур во вторникот, вели дека неговиот син ги поддржувал ставовите на ...
сите 133 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Законот за амнестија ниту утре нема да биде пред пратениците. Предлог-текстот е подготвен, но треба да го разгледаат и усвојат партиските органи и правните ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андов останува на ставот дека Фрчковски бил одговорен за атентатот врз Киро Глигоров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: