Анџелина Џоли и Сара Џесика Паркер се најплатените актерки во светот

Списанието Forbes ја објави овогодишната листа на најплатени актерки во Холивуд. Со заработени 30 милиони американски долари во текот на минатата година Анџелина Џоли и Сара Џесика Паркер го делат првото место. Потоа се Џенифер Анистон и Рис Витерспун со заработени 28 милиони американски долари секоја. На петото место се Џулија Робертс и Кристен Стјуарт со заработени 20 милиони американски долари. Во Топ 10 се и Кетрин Хеигл – 19 милиони американски долари, Камерон Диаз – 18 милиони американски долари, Сандра Булок – 15 милиони американски долари и Мерил Стрип – 10 милиони американски долари.
| | веќе видена | слични

Останато

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 219 | | | веќе видена

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 223 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 123 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград. Пејачот ќе почива покрај актерот Небојша Глоговац, кој почина во ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 179 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анџелина Џоли и Сара Џесика Паркер се најплатените актерки во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: