Гага се соблекла, а Кејти Пери се претворила во лустер: Ова се најлудите изданија од вчерашната Мет Гала


Вчеравечер во њујоршкиот музеј Метрополитeн беше одржана познатата Мет Гала. Темата на овогодишниот настан гласела “Кeмп: Записи за модата” и е инспирирана од ...
| | веќе видена | слични

Старлетата и сопственичка на брендот KKW Beauty, Ким Кардашијан Вест, наскоро ќе ја прослави својата петта годишнина од својот брак со својот сопруг, раперот ...
| | веќе видена | слични

“По долгата недела полна со обврски, време е за домашна забава”, порача пејачката Лејди Гага со фотографија на која позира топлес пред базен, држејќи коктел во ...
| | веќе видена | слични

Скопјанката Елеонора Миљковиќ е македонската претставничка во реалното шоу „Задруга2". Елеонора е бомба. Погледнете ги фотографиите од нејзиниот Инстаграм. ...
| | веќе видена | слични

 Со денови во фокусот на внимание е фустанот на Ким во кој таа откри дека не можела да оди во тоалет. Екстравагантниот изглед на Ким Кардашијан на Мет Гала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

33-годишната Лејди Гага го украде целото внимание на овогодишната Мет Гала, со перформансот во кој за 15 минути се пресоблече 4 пати и на крајот остана само во ...
| | веќе видена | слични

Навикнавме да очекуваме се од 33-годишната пејачка Лејди Гага.Откако на последното издание на Мет Гала со својот неверојатен перформанс го привлече најголемото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ким Кардашијан и Канје Вест станаа родители на своето четврто дете кое е машко. Првите две деца на сопружниците, Вест Норт (5) и Саинт (3) ги роди Ким, а за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 480 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 214 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гага се соблекла, а Кејти Пери се претворила во лустер: Ова се најлудите изданија од вчерашната Мет Гала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: