Анализите потврдија: Соините трошки и шницли содржат ГМО


9 копии

Во соините трошки и шницли има присуство на ГМО- потврди суперанализата, извршена во референтна лабораторија во Европската унија, информира Агенцијата за храна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дополнителната анализа на соините трошки и соините шницлина „Виталиа“ потврдила присуство на ГМО, информира Агенцијата за храна и ветеринарство. Суперанализата ...
| | веќе видена | слични

Количеството од 510 килограми соини трошки и шницли ќе бидат уништени, а увозниците и операторите ќе добијат парични казни до пет илјади евра. Казна ќе добијат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги доби резултатите од суперанализите на соините трошки и соините шницли, кои, на барање на операторот со храна се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Продуктите на „Виталиа" се произведени согласно високите европски стандарди и европските регулативи за квалитет и како такви се извезуваат во 55 земји ширум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како никогаш претходно попрашувањето против комарците стана тема во главниот град. Илјадници граѓани се жалеа поради присуството на комарците во Скопје, додека ...
сите 67 | | | веќе видена

Кога криминалот и корупцијата стануваат пракса во работењето на власта, науката и образованието од приоритет се запоставуваат и страдаат. Република Македонија ...
сите 46 | | | веќе видена

Владата ќе продолжи со финансиска поддршка на авиокомпании за воведување евтини летови, велат од Министерството за транспорт. Ресорот соопшти дека предлог- ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализите потврдија: Соините трошки и шницли содржат ГМО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: