Анализите потврдија: Соините трошки и шницли содржат ГМО


9 копии

Во соините трошки и шницли има присуство на ГМО- потврди суперанализата, извршена во референтна лабораторија во Европската унија, информира Агенцијата за храна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дополнителната анализа на соините трошки и соините шницлина „Виталиа“ потврдила присуство на ГМО, информира Агенцијата за храна и ветеринарство. Суперанализата ...
| | веќе видена | слични

Количеството од 510 килограми соини трошки и шницли ќе бидат уништени, а увозниците и операторите ќе добијат парични казни до пет илјади евра. Казна ќе добијат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги доби резултатите од суперанализите на соините трошки и соините шницли, кои, на барање на операторот со храна се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Продуктите на „Виталиа" се произведени согласно високите европски стандарди и европските регулативи за квалитет и како такви се извезуваат во 55 земји ширум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 205 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализите потврдија: Соините трошки и шницли содржат ГМО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: